Šakų smulkintuvai, kurie sutaupo daug jūsų laiko.

Ar kada nors genėjote savo vaismedžio vainiką, formavote savo gyvatvorę gyvatvorių žirklėmis ar kirpote krūmus su krūmų žirklėmis? Visame jūsų sode yra begalė smulkių šakų ir vytelių.
Dabar kad būtų galima suskaidyti auginius į komposto krūvą kaip mulčą arba užtikrinti, kad jis neužims per daug vietos organinėse šiukšlių dėžėse, padėti gali galingas sodo šakų smulkintuvas.

Peilinis šakų smulkintuvas supjausto medžius ir gyvatvorių atraižas į trumpus ir mažus gabalėlius (idealiai tinkamus naudoti kaip mulčą). Tyliai veikiančiuose ritininiuose smulkintuvuose auginiai tyliai, be atatrankos traiškomi aukštos kokybės ritininėje sistemoje ir susmulkinami į mažus gabalėlius (puikiai tinkamus kompostui). Visi IKRA šakų smulkintuvai yra aprūpinti galingais aukštos kokybės varikliais

Nuopjovų iš krūmų, gyvatvorių ir medžių smulkinimas

Praretinus medžio vainiką su sekatoriais arba apkerpant gyvatvorę su gyvatvorių žirklėmis, sode paliekama daug medžių ir gyvatvorių nuopjovų, įvairiausių šakų ir šakelių. Sodo smulkintuvas gali lengvai susmulkinti tas nuopjovas. Aštrūs peiliai ar galingi volai ir galingi smulkintuvų varikliai smulkina šakas ir šakeles be jokių sunkumų. Peiliniai smulkintuvai sukuria ypač švarų pjovimą. Tada susmulkinta medžiaga yra labai gera gyvatvorių, sluoksnių mulčiavimui. Tai gali padėti išlaikyti šilumą žemėje šaltais mėnesiais. Didelis privalumas augalų šaknims. Tokie mulčiavimo sluoksniai taip pat užkerta kelią vandens garavimui pavasarį ir vasarą. Tai reiškia, kad reikia mažiau laistymo. Vanduo geriau išlaikomas žemėje. Tai taip pat neleidžia gruntui išdžiūti karštyje.

saku smulkintuvai

www.ikra.de fotografija

Susmulkintos nuopjovos su skaldytais pluoštais iš ritininio smulkintuvo gali būti kompostuojamos. Mikroorganizmai gali idealiai paversti augalus į vertingą humusą. Mikroorganizmai gali gerai suskaidyti medžiagą tik gerai susmulkinus ir skaidant skaidulas. Jei jūsų sode nėra komposto krūvos, pavyzdžiui, jei nėra pakankamai vietos, smulkiai susmulkintas nuopjovas galite įdėti į organinę atliekų dėžę, ji neužims tiek daug vietos. Nuopjovos iš tikrųjų yra pernelyg naudingos išmetimui į šiukšlių dėžę. Jei turite vietos komposto krūvai savo sode, turėtumėte apsvarstyti galimybę ją įsirengti. Tai yra labai ekologiškai naudinga ir taupys jūsų pinigus. Jūsų komposto krūvoje susidaro vertingas humusas iš virtuvės atliekų, žolės pjaustinių ir gyvatvorių nuopjovų. Šios natūralios trąšos gali būti naudojamos, pavyzdžiui, tręšiant jūsų daržovių vagas. Humusas gali būti lengvai įdirbtas į dirvą kultivatoriumi. Tai leidžia jums prižiūrėti aplinką ir saugoti piniginę, nes galite išsiversti be cheminių trąšų.
Yra du skirtingi šakų smulkintuvų tipai :

Peiliniai šakų smulkintuvai
Vadinamieji šakų smulkintuvai įrengti prietaiso vidinėje pjovimo geležtėje ir supjausto šakas ir šakeles į labai mažus gabalus. Dėl aštrių smulkintuvo ašmenų šie medienos gabalėliai dažnai yra gana lygios, švelnios paviršiaus struktūros. Dėl to juos sudėtingiau skaidyti komposto krūvoje. Kaip bebūtų, nedidelės tokių smulkintuvų smulkintos drožlės puikiai tinka naudoti kaip mulčas jūsų vagoms ir augalams. Dosniai padenkite savo daržovių ir augalų vagų dirvožemį su šiuo mulču ir šaknys žiemą bus apsaugotos nuo nušalimo. Daugiasluoksnė danga užtikrina, kad dirvožemis išlieka šiltesnis ir taip greitai neatvėsta. Mulčiavimas yra ne tik naudingas žemės padengimas žiemai. Taip pat galite jį naudoti vasarą. Pvz., jūs galite paskleisti žemę dengiantį mulčą palei savo gyvatvorę arba bambuko krūmą. Daugiasluoksnis sluoksnis apsaugo nuo vandens išgaravimo. Tai reiškia, kad reikia mažiau laistymo. Vanduo geriau išlaikomas žemėje. Vis dėlto laistymo ar kritulių metu vanduo vis tiek galės įsiurbti į žemę. Daugiasluoksnis sluoksnis taip pat užkerta kelią žemės išdžiuvimui vidurvasario karštyje. Paprasčiausiai padarykite savo mulčą iš savo šakelių ir šakų atliekų po gyvatvorių ir krūmų pjaustymo. Galėsite pamatyti privalumus, kuriuos mulčas suteiks jūsų sodui. Taip pat dėl to jums nebereikia pirkti brangių žievės mulčų. Ašmenų smulkintuvas yra ypač patartinas su minkštais žaliuojančiais auginiais, pvz. iš krūmų, daugiamečių augalų.

saku smulkintuvai

www.ikra.de fotografija

Naudojimas – greita apžvalga:

 • Gan lygių paviršių kirtinių sukūrimas
 • Puikiai tinka mulčiuoti vagoms – dirvožemis žiemą neužšąla taip greitai
 • Taip pat idealiai tinka mulčiuoti žemei po gyvatvorėmis
 • Ypač naudinga minkštų, žaliuojančių augalų kirtimams
 • Pjūklai turi būti įspausti į pjoviklį (stūmoklį)

Ritininiai šakų smulkintuvai
Tylus ritininis šakų smulkintuvas su rulonų sistema lengvai susmulkina šakas, šakeles ir krūmų nuopjovas. Rulonai sulaužo medienos struktūrą ir paverčia ją pluoštu. Nuopjovos yra visiškai sutraiškomos ir susmulkinamos tarp besisukančio pjovimo rulono, turinčio krumpliaračio tipo dantukus ir priešines plokštes. Prietaisai, kurie naudoja ritininį metodą idealiai tinka susmulkintos medžiagos kūrimui, kuri po to gali būti palikta jūsų komposto krūvoje tolesniam skaidymui. Medienos pluoštas susmulkinamas ritinine sistema, kad mikroorganizmai galėtų lengviau įsiskverbti į struktūrą. Dėl to šakos auginiai palaipsniui skyla į vertingą humusą, kurį galite naudoti savo sode kaip trąšas. Be to, storesnės ir kietos šakos gali būti lengvai įtraukiamos ir susmulkinamos tyliu ritininiu šakų smulkintuvu.

Naudojimas – greita apžvalga:

 • Mediena yra galingai susmulkinta ir skaidoma į pluoštą
 • Idealiai tinka tolesniam skaidymui komposto krūvoje
 • Sukuria vertingą humusą
 • Ypač naudinga storesnėms ir tvirtesnėms šakoms
 • Įtraukia automatiškai: lėtai ir palaipsniui, paspaudus rulonus, traukia augalus
 • Ypač tylus
saku smulkintuvai

www.ikra.de fotografija

Ką galima smulkinti smulkintuvu?

 • Gyvatvorių nuopjovas (pvz., iš tujos ir gyvatvorės)
 • Lapuočių medžių šakas ir šakeles (pvz., iš vaismedžių)
 • Spygliuočių medžių šakas
 • Stiebus iš krūmų, daugiamečių augalų ir krūmų (pvz., kamieninių stiebų)
 • Stiebus iš laipiojančių augalų (pvz., gebenės)
 • Augalų šaknis (pašalinkite dirvožemio likučius prieš smulkinimą)
 • Įvairią augalinę medžiagą
 • Pušų kūgius
 • Ir panašias dalis

Kokybiški, vokiški šakų smulkintuvai, kurie tarnauja ne vienerius metus.